به صفحه درباره ما خوش آمدید!

در این بخش سعی شده تا به شرح فعالیت خود پرداخته و در مورد هر گروه از محصولات، توضیح مختصری داده شود. همچنین با کلیک بر روی عناوین آبی رنگ به صفحه اخصاصی هر گروه از محصولات منتقل میشوید.

شرح کلی فعالیت و معرفی

کیان تسمه تأمین کننده انواع تسمه و زنجیرهای انتقال مواد و انتقال نیرو و ملزومات آنها میباشد.

فعالیت کیان تسمه در زمینه تأمین، مشابه سازی و ساخت انواع تسمه و توری های انتقال مواد(نقاله) و انتقال نیرو، زنجیرهای صنعتی، چسب، اتصالات و پروفیلهای تسمه های صنعتی، ورق های صنعتی، ملزومات آپارات تسمه، غلطک، رولیک، روکش غلطک، دستگاه پرس و بست تسمه و برخی دیگر از قطعات خطوط نقاله میباشد.

تسمه و زنجیر های انتقال مواد یا انتقال قدرت غالباً در هر محیط صنعتی که از ماشین آلات صنعتی یا خطوط نقاله بهره میبرند کاربرد دارند. این کاربرد بسته به زمینه کاری میتواند مکانیزم ساده ای مانند میزهای بارکد فروشگاهی جهت حمل محصولات سبک طی مسیری کوتاه باشد یا خط نقاله حمل و بارگیری محصولات معدنی یا صنایع سیمان و فولاد باشد.

تسمه و زنجیرهای صنعتی تقریباً در تمام صنایع تولیدی، چاپ و بسته بندی، ساختمانی، معادن، نساجی، مواد غذایی و بهداشتی، سنگ و سرامیک، خطوط پخت، پرداخت و فرآوری، دستگاه آلات باشگاهی و ورزشی مورد استفاده قرار میگیرند.

از جمله ملزومات و کالاهای جانبی تسمه های صنعتی که خدمات و محصولات ما را در بر می گیرند میتوان به مواردی چون غلطک و رولیک (هرزگرد و ثابت)، روکشهای غلطک (نوار دور غلطکی)، اتصالات جداشونده لولایی، سوزنی و چنگکی و دستگاه نب آنها، کاسه قاشقک الواتوری،  چسب های مخصوص اتصال سرد و گرم تسمه و ورق های صنعتی، کاورهای مخصوص آپارات تسمه، پروفیل تسمه نقاله (گاید، پله و …)، چرخ دنده های تفلونی و فلزی، برخی روغنهای  صنعتی و قطعات ماشین آلات صنعتی(پایه دستگاه نقاله، بغل بند، نوارهای کشویی و…) اشاره کرد.

آشنایی با زمینه کاری و محصولات

ما در این بخش سعی کردیم ضمن معرفی زمینه فعالیتمان توضیحات و اطلاعات مختصری درباره هر گروه از محصولات خود صرفاً جهت آشنایی بیشتر در ادامه بعرض برسانیم. همچنین با کلیک بر روی عناوین آبی رنگ به صفحه اخصاصی آن گروه از محصولات منتقل میشوید.


تسمه نقاله PVC و PU 

 این تسمه ها از مواد بهداشتی و سازگار با مواد غذایی تولید شده و کاربردهای فراوانی در صنایع غذایی دارند.


تسمه نقاله لاستیکی 

این تسمه ها ازمشتقات نفتی و لاستیکهای غیر بهداشتی تولید شده و مخصوص حمل موادی همچون سنگ، سیمان، مواد معدنی، آجر و به کلی مواد صنعتی و غیر بهداشتی می باشد.


تسمه نقاله نمدی و پارچه ای 

 این تسمه ها هماننده تسمه های نقاله PVC هستند با این تفاوت که پوشش رویی آنها از پارچه های مخصوصی است که در صنایعی که محصول خاصیت چسبندگی دارد مانند آرد و نان (مثل رول کن خمیر)، شیرینی و شکلات و … استفاده می شود.   


 تسمه مدولار

 تسمه مدولار یا زنجیر مدولار از قطعات کوچک پلاستیکی با اندازه های استاندارد تشکیل می شود که به بصورت حصیری (پازلی) در هم قفل میشوند و یک تسمه نقاله با عرض و طول دلخواه را بوجود می آورند. تسمه های مدولار برای خطوطی که محصولات آنها با آب و شستشو سروکار دارند مانند میوه و سبزیجات و یا مرغ و ماهی بسیار مناسب می باشند.


تسمه نقاله برزنتی یا الواتوری 

 این تسمه ها از لایه های ترکیبی برزنت مقاوم و لاستیک تزریقی می باشند و دارای خاصیت کششی بسیار بالا می باشند.


تسمه و توری نقاله نسوز

 تسمه تخت نسوز و توری های نسوز تفلونی که تحمل حرارت یر مسقیم دارند، بهداشتی و سازگار با مواد خوراکی میباشند.


توری نقاله فلزی 

 توری های نقاله مش بافت فلزی که میتوانند از مفتول آهن، گالوانیزه و یا استیل باشند. این توریها تحمل وزن و کشش و استحکام بالایی دارند و میتوانند روی غلطک یا بوسیله زنجیر در دو طرف بر روی چرخ دنده نصب شوند.


تسمه تردمیل

 تسمه های تردمیل خانگی و باشگاهی که مشمول نوعی از تسمه های pvc میشوند. تسمه های تردمیل دارای الیاف کتان یا پلی استر، آجهای مختلف و  معمولاً ضخامتی بین 1.5 میلیمتر تا 3 میلیمتر دارند.


تسمه های انتقال نیرو

 وظیفه منتقل کردن نیروی موتور یا گشتاور از بخشی از به بخش دیگر دستگاه را دارند که بواسطه این انتقال نیرو چرخ دنده، غلطک یا فولی دومی به حرکت درمی آید. این تسمه ها بر خلاف تسمه های نقاله غالباً عرض کمتری دارند و میتوانند دارای سطح تخت یا دانه دار باشند.


تسمه پروانه یا وی بلت

 این تسمه ها شاخه ای از تسمه های انتقال نیرو هستند که دارای سطح مقطع ذوزنقه ای می باشند و وظیفه انتقال نیرو از موتور به فولی را دارند و جنس آنها معمولاً از لاستیک و الیاف مقاوم به سایش و کشش  میباشد که دارای سایزهای مختلفی از لحاظ سطح مقطع و طول می باشند.


تسمه تایمینگ

این تسمه ها شاخه ای از تسمه های انتقال نیرو هستند و می توانند از ترکیب لاستیک و نخ و یا پلی اورتان و سیم باشند که در یک یا هردوطرف خود دندانه هایی با گام استاندارد است که روی فولی مخصوص خود می نشینند و برای کارهای دقیق که به قدرت، سرعت و همچنین حرکت دقیق گامدار نیاز است به کار می روند. تسمه های تایمینگ دامنه وسیعی از کاربردها و استانداردها را در بر می گیرند و در صنایع سبک تا سنگین کاربردهای فراوانی دارند.


تسمه جوشی (پلی کرد)

 تسمه های پلی کرد دارای سطح مقطع گرد می باشند و جنس آنها از PVC و یا PU می باشد که می توانند نخدار یا بدون نخ باشند، این تسمه ها خاصیت ارتجاعی و کششی دارند و شاخه ای از تسمه های انتقال نیرو میباشند.


زنجیر تخت نقاله 

 زنجیر های نقاله پلاستیکی و فلزی در عرضها و طولهای مختلف دارای کاربردهای فراوانی هستند، شایع ترین کاربرد آنها در صنایع دارویی می باشد.


 زنجیر انتقال نیرو

 دسته ای از زنجیرهای صنعتی میباشد، مصرف بسیار بالایی در مکانیزم انتقال نیرو دارند. جنس این زنجیرها فلزی بوده و ساده ترین کاربرد این زنجیرها را میتوان در موتورسیکلت و دوچرخه دید.


اتصالات تسمه نقاله

  بستهای تسمه نقاله شامل بستهای سوزنی، چنگکی، لولایی و پیچ و مهره ای هستند که جداشونده هستند و این امکان را میدهند که تسمه نقاله بصورت مدار باز روی دستگاه نصب شود و احتیاجی به بازکردن شاسی نباشد.


روکش غلطک 

این نوارها مخصوص چسباندن روی غلطک و رولیک می باشند و کار آنها صرفا ً ایجاد اصطکاک بین غلطک و لایه زیرین تسمه و یا محصولی است که روی غلطک در حرکت است. روکشهای غلطک همچنین باعث جلوگیری از استهلاک و خوردگی سطح غلطک و رولیک بر اساس سایش میشوند.


ملزومات آپارات و اتصال

 شامل چسبهای مخصوص آپارات (اتصال) سرد و گرم تسمه و ورقهای صنعتی شامل متریال پی وی سی، لاستیک، پلی آمید، الیاف و …، کاورهای آپارات تسمه نقاله، دستگاه پرس گرم، پروفیلهای گاید، دیواره و پله تسمه نقاله.


لاستیک و کفپوش

  ورق و کفپوش های نخدار و بدون نخ از جنس لاستیک و پی وی سی جهت محیطهای کارگاهی و صنعتی.


جهت مشاوره، طراحی یا اطلاع از قیمتها با شماره های ما تماس حاصل فرمائید.

آدرس دفتر فروش:  تهران، خیابان سعدی جنوبی، ساختمان  تجاری تقی نیا، طبقه پنجم، واحد 507

تلفن: 2-33961020-021

فکس: 33961023-021

آدرس ایمیل: info@kianbelt.com